Horní Lukavice
Obec Horní Lukavice

Knihobudka v naší obci

knihobudka

Zahájení zkušebního provozu obecní knihobudky v naší obci

Vážení spoluobčané,

 na květnovém veřejném zasedání zastupitelstva obce vyplynul z diskuze občanů nápad, zda by nestálo za úvahu zřídit v obci knihobudku. Pravdou je, že zde kdysi fungovala obecní knihovna (pod MěÚ Přeštice), ale vlivem stále větší administrativní zátěže, velkých prostorových nároků na stávajícím OÚ a malého zájmu ze strany čtenářů, byla tato služba nakonec zrušena.

 V dnešní době se ale trend knihobudek začíná rozvíjet i v malých obcích, a proto se tímto nápadem vážně začalo zabývat i naše zastupitelstvo. Po úvahách „kde a jak“ se nakonec podařilo projekt dotáhnout do zdárného konce.

  Zastupitelstvo obce děkuje panu Vlastimilu Fořtovi a paní Vlaďce Hůlové, kteří darovali skříňky do knihobudky a zajistili základní vybílení stávajících autobusových zastávek, které mohou mimo svůj původní účel sloužit i jako koutek k obohacení ducha.

  Dále děkujeme panu Stanislavu Tymlovi za grafickou úpravu a dalším zastupitelům, kteří pomohli s instalací a doladěním všeho potřebného k provozu.

 Zklidnění hlavní silnice lze využít k četbě vybrané knihy na lavičce nebo si ji vypůjčit domů a po přečtení zase vrátit.

 Co více knihobudce (znovu obnovené obecní knihovně) do budoucna přát?

 Snad jen, aby se dále rozrůstala o nové zajímavé tituly napříč všemi čtenářskými zájmy a tím přispěla k většímu obohacení kulturního vyžití občanů v naší obci. A hlavně, aby byla vždy užívána za dodržení provozního řádu, který je přiložen na webu obce a v knihobudce, která zatím „zeje“ prázdnotou. Záleží jen na Vás občanech, aby se zaplnila a sloužila ke svému účelu.

Ještě jednou všem, kteří se na zprovoznění podíleli moc děkujeme!!

UPOZORNĚNÍ: Prostor v okolí knihobudky je soustavně kamerově monitorován!

pravidla provozu knihobudky (277.83 kB)

Přílohy

Pravidla provozu knihobudka.pdf

Pravidla provozu knihobudka.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 277,83 kB
Datum vložení: 6. 11. 2023 11:03
Datum poslední aktualizace: 6. 11. 2023 11:16
Autor: Správce Webu

Aktuálně

Kalendář

Virtuální prohlídka

panorama

Klikni zde

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:81
TÝDEN:656
CELKEM:802710

Datum a čas

Informace o umístění kamerového systému 

 na  Obecním úřadu 

Kamera OU